Sauna v bytě?

by BarboraCa 2. October 2014 18:19

Sauny už dávno nejsou symbolem luxusu, právě naopak, staly se běžnou součástí našeho života a zdravého životního stylu. Pravidelné saunování podporuje imunitu, zlepšuje krevní oběh, pomáhá při léčbě onemocnění dýchacích cest, uvolňuje napjaté svalstvo a blahodárně působí proti únavě a stresu. Sauny jsou poměrně běžně zabudované v rodinných domech, věděli jste však, že si můžete vychutnat sálající teplo sauny i ve vašem bytě?

Sauna v bytě nemusí zůstat nedostupným snem. Při vhodně zvoleném řešení se vejde do jakéhokoliv bytu a prostoru. Budete se sice muset vzdát relaxační místnosti a kádě s ledovou vodou, ale nezoufejte, protože tyto se dají lehce nahradit. Místo kádě poslouží studená sprcha a obývací pokoj se mžikem oka změní v oázu klidu.

Jaký typ sauny je nejvhodnější do bytu? Pokud je prostor omezený, jsou optimálním řešením kabinové sauny, které se vyrábějí i v malých rozměrech. Obvykle se jedná o infrasauny. Nejmenší mají jeden metr čtvercový a sedí se v nich. Infrasauny fungují na principu infračerveného světla, které zevnitř prohřívá tělo, teplota je v nich tedy pocitově nižší než v klasických finských saunách. Kabinové sauny stačí zapojit do 220 voltové zásuvky a jsou tak nenáročné na montování a údržbu.

Sauna v bytě


Milovníci finské či parní sauny si také přijdou na své, protože i tyto druhy jsou k dostání ve zmenšených verzích. Jsou to malé kabinky s rozměry přibližně 1,2 na 1,2 metru a stejně jako infrasauny jsou určené k sezení. Kvalita finské a parní sauny zaleží především na typu topného tělesa, kterým jsou nejčastěji elektrická kamínka.

Jak připravit prostor pro saunu? Pokud si chcete zařídit kabinovou saunu, je třeba důkladně si promyslet, kam ji umístíte. Vhodné místo je pro správný chod sauny klíčové. Mělo by být suché, například suchý koupelnový kout, místo na chodbě, ložnici nebo výklenek v bytě. Sauna bude také potřebovat vlastní elektrickou zásuvku na 220 nebo 380 voltů, záleží na typu topného tělesa. Jestliže upřednostňujete parní saunu, nezapomeňte, že bude potřeba zavést na dané místo vodu a kanalizaci.

Jak je vidět, před instalací sauny je třeba promyslet mnoho detailů. Ulehčit a zpřehlednit celý proces může dopředu nakreslený půdorys vaší koupelny nebo celého bytu. Vyhnete se tak nepříjemným zjištěním a nepříjemným situacím. Sen o vlastní sauně se tak stane skutečností!

Tags:

Článek

Calendar

<<  October 2019  >>
MoTuWeThFrSaSu
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

View posts in large calendar